Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych
Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji zwraca się do policjantów, policjantek, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów policyjnych oraz przedstawicieli związków zawodowych oraz organizacji pozarządowych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
-
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
-
Pożar budynku wielorodzinnego - policjanci ewakuowali mieszkańców
Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze w budynku wielorodzinnym policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach błyskawicznie udali się na miejsce i przeprowadzili ewakuację mieszkańców. Dzięki szybkim działaniom i dobrej współpracy ze strażą pożarną nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.
-
Misiaczek Rozrabiaczek ukrył się w Przedszkolu „Nasze Pociechy” w Mrągowie
W ramach nowego projektu stworzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie „Świadomi- Mobilni” policjanci spotkali się z przedszkolakami, aby przeprowadzić zajęcia dot. zawodu policjanta i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci były doskonale przygotowane, a zajęcia jak zawsze upłynęły w niezwykle miłej atmosferze.
-
„Bezpieczny weekend – Wielkanoc”
Jak co roku o tej porze policjanci przygotowują się do wzmożonej pracy na drogach. Przed nami policyjne działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc ”. Gdy jedni będą świętować i cieszyć się czasem z bliskimi przy świątecznym stole, policjanci zadbają, by wszystkie świąteczne wyjazdy i powroty były bezpieczne. Jednak żeby tak faktycznie było, to każdy z nas musi o to zadbać, przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
-
Bezpieczne Święta Wielkanocne
Przed nami Święta Wielkanocne – czas rodzinnych spotkań, radości i budzącej się do życia przyrody. To okres natężonego ruchu na drogach, wyjazdów w różne zakątki naszego kraju. Aby spędzić je bezpiecznie, należy do tych wyjątkowych dni odpowiednio się przygotować. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze, jak i naszych bliskich oraz naszego dobytku, zależy również od nas samych, dlatego warto wziąć sobie do serca poniższe zasady. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie zbliżającej si
-
Rozstrzygnięcie konkursu „Śnieżny dekalog”
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 26 marca 2024 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog” zorganizowany w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Organizatorem konkursu była Komenda Główna Policji wraz ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacją PZU.
-
W ciągu dwóch dni stracili blisko 350.000 złotych. Nie daj się oszukać!
Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni czterech mieszkańców Warmii i Mazur straciło blisko 350.000 złotych. Oszuści wykorzystując metodę tzw. "spoofingu", podszywając się pod pracowników banku, pozbawili pokrzywdzonych oszczędności życia. Policjanci alarmują i ostrzegają - wszelkie telefoniczne prośby o przelanie pieniędzy, należy zweryfikować osobiście w swoim banku.
-
Miał w domu narkotyki-grozi mu więzienie
Policjanci kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 30-letni mieszkaniec Mrągowa może posiadać zabronione substancje. Ich ustalenia zostały potwierdzone. W toku przeprowadzonych czynności policjanci w mieszkaniu mężczyzny ujawnili susz roślinny oraz dwa zawiniątka foliowe z zawartością białego proszku. Za posiadanie substancji psychoaktywnych grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Będąc pod działaniem alkoholu, zniszczył drzwi na klatce schodowej. Usłyszał zarzut
Mrągowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znajdując się pod działaniem alkoholu, awanturował się, zakłócając ład i porządek mieszkańców jednego z bloków na terenie Mrągowa. Mężczyzna wszedł w konflikt z dwiema kobietami, a swoją złość i agresję odreagował na drzwiach wejściowych do ich mieszkań. Został zatrzymany i usłyszał zarzut.