Tag bezpodstawne wezwanie
Rozmiar czcionki
- Numer alarmowy nie służy do tego, aby komuś dokuczyć! Kolejny przypadek skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania! 46-letni mieszkaniec Mikołajek zadzwonił na numer alarmowy, informując operatora, że jego 3- letni syn dostał ataku epilepsji i jest pod opieką nietrzeźwej matki. Mężczyzna twierdził, że nie jest na miejscu, bo nie mógł na to patrzeć. Operator niezwłocznie skierował pod wskazany przez niego adres służby ratunkowe. Okazało się, że w mieszkaniu nic złego się nie działo, a dziecko już spało. Zgłaszający został ukarany surowym mandatem.
- W zemście, że nie pozwolili jej dalej pić alkoholu chciała, aby policjanci przerwali spotkanie i zabrali jej znajomego „na dołek”. Plan się nie powiódł Rola numeru alarmowego 112 jest jednoznaczna – zapewnić pomoc w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na bezpodstawne wezwania służb. W 2024 roku policjanci na Warmii i Mazurach stwierdzili 614 wykroczeń dotyczących naruszenia art. 66 kodeku wykroczeń. W blisko 190 przypadkach policyjne czynności zakończyły się nałożeniem mandatu karnego. W ponad 280 przypadkach skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.
- Bezpodstawnie wezwali służby ratunkowe Numer alarmowy nie służy do tego, aby się na kimś „odegrać” ani do tego, aby rozwiązywać problemy, w których pomoc służb ratunkowych nie jest potrzebna. W tym czasie ktoś naprawdę może potrzebować pomocy i jej nie otrzyma na czas przez czyjąś nieodpowiedzialność. W sobotę mrągowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawach, w których ich obecność ani innych służb ratunkowych nie była tak naprawdę potrzebna.