Tag hejt
Rozmiar czcionki
- HEJT STOP! Prawna obrona przed hejtem
- Mniej hejtu w sieci – NASK pomaga moderatorom tropić szkodliwe treści NASK pomaga walczyć z hejtem w sieci. Naukowcy instytutu z Zakładu Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu opublikowali właśnie zbiór szkodliwych i neutralnych treści, które posłużą portalom internetowym do skuteczniejszego moderowania treści. To pierwsza taka baza w Polsce.
- Policjanci radzą, jak skutecznie zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym w internecie Z całą mocą podkreślamy, że kontrola aktywności dzieci i młodzieży w sieci nie jest podyktowana brakiem zaufania do nich samych, a uzasadnionym brakiem zaufania do osób, które znajdują się po drugiej stronie komputera lub telefonu. Policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa w internecie. Ważne jest, abyśmy wspólnie – Państwo i my policjanci, uświadamiali młodych ludzi na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą świat wirtualny. Stawianie jasnych granic i usta
- Policjanci zbudowali sojusz w słusznej sprawie. Tak powstał film o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie z Komendą Główną Policji i Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie połączyli swoje siły w słusznej sprawie. Z idei docierania do jak największej liczby osób i edukowania ich w zakresie przeciwdziałania przemocy rówieśniczej powstał profilaktyczny film. Kreatywne podejście policjantów, którzy przekonali do tej inicjatywy entuzjastycznych młodych ludzi sprawiło, że dzisiaj swoją premierę ma spot, który będzie wykorzystywany podcza
- HEJT STOP! Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy. Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania. Niektórzy internauci stosują pewnego rodzaju podwójne standardy, w sieci pozwalają sobie na zupełnie inne zachowania niż w bezpośrednich kontaktach.
- Bezpiecznie on-line - Hejt wśród dzieci Hejt (ang. „to hate” – nienawidzić) to agresja słowna wymierzona w jednostkę lub grupę osób. Hejter zamieszcza negatywne, pełne nienawiści i pogardy opinie pod adresem innych użytkowników. Komentuje, aby znieważyć i obrazić, używając ostrych i często niecenzuralnych słów. Niestety coraz częściej to zjawisko występuje wśród dzieci.
- Policjanci rozmawiali na temat cyberzagrożeń W dzisiejszych czasach, kiedy internet jest tak popularny jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z podawaniem swoich danych osobowych czy prywatnych informacji. Szczególnie zagrożone w sieci są dzieci, dlatego policjanci edukują uczniów jak bezpiecznie korzystać z Internetu, by nie narobić sobie kłopotu oraz innym. Uczulają również na problematykę hejtu.
- Hejt stop! Prawna obrona przed hejtem Hejt zwany jest też mową nienawiści. Wyrasta z przekonania, że każdy ma prawo do krytykowania innych. Jednakże należy zauważyć, że konstruktywna krytyka nie jest hejtem, który ze swej istoty ma poniżać inną osobę. O ile jednak krytyka powinna być konstruktywna, co nie znaczy, że miła i przyjemna, o tyle hejt nastawiony jest jedynie na poniżenie.
- Wspólne działania Policji i mediów przeciw hejterom Obraźliwe, wulgarne, niemiłe komentarze w sieci to niestety już codzienność. Wpisy „hejterów” możemy zauważyć prawie pod każdym postem. Bardzo często dotyczą one konkretnych osób lub grup społecznych. Aby obronić się przed działaniem przestępców, musimy być przede wszystkim ostrożni, dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach, przy współpracy z Telewizją Sędziszów Małopolski, przygotowała cykl publikacji dotyczących metod działania przestępców.