Tag numer alarmowy
Rozmiar czcionki
- Centralne Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 11 lutego obchodzony był Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Centralne obchody w tym roku zorganizowano w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie. Wśród zaproszonych gości na czele z Podsekretarzem Stanu w MSWiA Wiesławem Leśniakiewicz w uroczystości uczestniczył insp. Mirosław Elszkowski Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie wraz ze swoim zastępcą insp. Radosławem Drachem. Wydarzenie było także okazją do prezentacji policyjnego sprzętu oraz stoisk promujących naszą służbę.
- Bardzo chciał, by policjanci zabrali go na „dołek”, gdy tego nie zrobili był bardzo rozczarowany Pewien nietrzeźwy mieszkaniec Mrągowa wolał spędzić noc na policyjnym „dołku” niż wrócić do domu. Niestety policjanci nie spełnili jego życzenia, a wręcz ukarali mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie. Rozczarowany mężczyzna ponownie zadzwonił na nr 112, żaląc się, że chciał tylko wyspać się „na dołku”, a policjanci ukarali go mandatem.
- Zgłosił, że jest postrzelony. Został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie policji 55-latek został ukarany mandatem karnym za wykroczenie z art. 66§1 kodeksu wykroczeń. Mężczyzna poinformował służby, że został postrzelony. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że autorowi zgłoszenia wszystko się przyśniło i był pod wpływem alkoholu.
- Wezwał interwencję służb „dla żartu”, okazało się, że jest osobą poszukiwaną Nawet dzieci wiedzą, że numer alarmowy jest przeznaczony dla osób, które potrzebują pomocy i należy z niego korzystać z dużą odpowiedzialnością. Takiej odpowiedzialności zabrakło 40-letniemu mieszkańcowi powiatu mrągowskiego, który wezwał „dla żartu” służby ratunkowe. Okazało się, że jest osobą poszukiwaną.
- Przypominamy! Przemoc w rodzinie – możliwość uzyskania pomocy ze strony Policji Policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.