Tag nietrzeźwy rowerzysta
Rozmiar czcionki
- Jechali po pijaku rowerem, uszkodzili pojazd i jak gdyby nigdy nic odjechali z miejsca Wydawać by się mogło, że ojciec powinien synowi dawać przykład właściwego zachowania. Niestety tak nie było w przypadku 45-letniego mieszkańca Płocka, który wybrał się na wycieczkę rowerową z 20-letnim synem. Obaj mieli prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a jeden z nich rowerem zahaczył o zaparkowany pojazd, uszkadzając go. Jak gdyby nigdy nic odjechali z miejsca, ale zostali ujęci przez świadków zdarzenia.
- Zapowiada się piękna pogoda, a co za tym idzie wiele osób samochód zamieni na rower Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego przypominamy kilka prostych wskazówek jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym na rowerze, hulajnodze czy innych urządzeniach. Przede wszystkim wsiadając na rower należy zachować bezwzględną trzeźwość, o czym zapomniał 47-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego.
- 39-latek jechał rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie Okazuje się, że ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie nie są przeszkodą, by wsiąść na rower. Decydując się jednak na ten krok trzeba liczyć się z konsekwencjami. Te dosięgną mieszkańca powiatu mrągowskiego, który nie dbając o swoje i innych bezpieczeństwo złamał przepisy prawa i popełnił wykroczenie.
- 54-latek jechał rowerem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie Mrągowscy policjanci w miejscowości Stawek zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że 54-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dotkliwie odczuł konsekwencje swojej nieodpowiedzialności. Będzie musiał zapłacić 2500 zł mandatu.
- 56-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i jechał na rowerze Okazuje się, że blisko 2 promile alkoholu w organizmie nie są przeszkodą, by wsiąść na rower. Decydując się jednak na ten krok trzeba liczyć się z konsekwencjami. Te dosięgły mieszkańca powiatu mrągowskiego, który nie dbając o swoje i innych bezpieczeństwo złamał przepisy prawa i popełnił wykroczenie.
- Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol, brawura i brak odpowiednich umiejętności – to czynniki, które najczęściej wpływają na to, że dochodzi do groźnego zdarzenia na drodze. Policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach i prowadzą kontrole prędkości pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców. Wobec takich kierowców policjanci wyciągają konsekwencje.