Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Spotkanie policjantów z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie Mrągowscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrągowie. Podczas spotkania przestrzegali uczestników przed zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać, omówili zasady działania oszustów oraz skierowali kilka dobrych rad dotyczących bezpieczeństwa. W ramach działań „Świeć Przykładem- Noś Odblaski” przekazali uczestnikom elementy odblaskowe.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB)- platforma wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami powiatu mrągowskiego, a lokalną Policją Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia zgłaszanie zagrożeń w Twojej okolicy. Aplikacja może posłużyć m. in. do przekazania służbom informacji o miejscach występowania dzikich kąpielisk - zwłaszcza teraz, kiedy trwają wakacje. Miejsca wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem KMZB są przez policjantów weryfikowane i kontrolowane.
- Zachęcamy do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB)- platforma wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami powiatu mrągowskiego, a lokalną Policją Przypominamy i zarazem zachęcamy do korzystania z platformy wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami powiatu mrągowskiego a lokalną Policją. Wystarczy jedno kliknięcie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aby funkcjonariusze zweryfikowali zgłoszenie.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – TY zgłaszasz, MY działamy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie.
- Reakcja mikołajskich policjantów być może uratowała mężczyznę przed wychłodzeniem Mimo że pierwsze przebłyski słońca wskazują, że wiosna zbliża się wielkimi krokami, nadal należy uważać na wieczorne spadki temperatur. Mogą być one szczególnie niebezpieczne dla osób narażonych na wychłodzenie. Mikołajscy policjanci, patrolując miasto, zauważyli leżącego na trawie mężczyznę, z którym kontakt był znacznie utrudniony ze względu na jego stan upojenia alkoholowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
- Nie bądźmy obojętni widząc osobę narażoną na wychłodzenie Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają się z apelem o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki pod numer alarmowy 112.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może również uchronić od tragedii nad wodą! Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Zachęcamy do korzystania z narzędzi ułatwiających kontakt z policjantami Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
- Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych! Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Nie bądźmy obojętni. Niskie temperatury to zagrożenie dla osób zwłaszcza bezdomnych narażonych na wychłodzenie. Masz możliwość poinformowania nas za pomocą KMZB Lato już na dobre odeszło w zapomnienie. Na dworze robi się coraz zimniej i zima zbliża się nieuchronnie. Wobec takiej sytuacji wiele osób przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku narażone są na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami. Pomocne będzie skorzystanie z KMZB.
- 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 5 października 2022 r. mija 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ten nowatorski projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, aby ostateczna jego postać odpowiadała jego użytkownikom. W tym czasie ponad 3 mln ludzi naniosło blisko 2,5 mln zagrożeń, które w ponad 51% zostały potwierdzone przez Policję, w następstwie czego podjęto działania zmierzające do ich wyeliminowania. Każdego dnia mieszkańcy wskazują ponad tysiąc zagrożeń, które w ich ocenie mają istotny wpływ